Izviđač poražen u muškoj i u ženskoj konkurenciji

izvidjacJoš jednu gostujuću utakmica koju su „Skauti“ odigrali u Prijedoru bila je nalik “kao jaje jajetu” prethodnim trima. Dobra igra, lijepa za gledanje,  u čemu se slažu svi poznavatelji rukometa na gostujućim parketima, međutim, kada treba staviti točku na i, nedostaje taj završni udarac, taj potez “kilera”. Očito je trebat će “istrpiti” ove “dječje bolesti”.

Iskustvo i samopouzdanje, koje ovoj ekipi nedostaje, može se steći samo kroz trening, kroz igru, kroz utakmice. Sve četiri utakmice Izviđač je izgubio više svojim greškama, nego što su protivnici došli do pobjede svojom boljom igrom. Tako je bilo i u Prijedoru.
Prvi dvadesetak minuta Izviđač je imamo konstantno vodstvo, najčešće ta prednost je bila dva pogotka, ali kada je tu prednost trebalo podignuti na veću razliku, a za to je bilo pet-šest prilika, promaši se zicer, napravi se tehnička greška, i onda uslijedi “crna rupa” od nekoliko minuta i protivnika se vrati u igru. Izviđačevo vodstvo od 10:8 u zadnjih 10 minuta, serijom 6:2, Prijedor je preokrenuo u svoju korist. U drugom poluvremenu Prijedor je imao vodstvo, u nekoliko navrata i četiri pogotka prednosti, ali Izviđač se nije predavao. Stigli su „Skauti na gol zaostatka u 52. minuti, imali polu-kontru za poravnanje, ali nakon što je nisu realizirali upali su “crnu seriju” i domaći serijom 5:1, od 52. do 58. minute, dolaze do nedostižne prednosti, do pobjede i do tri boda.

RK Prijedor – HRK Izviđač 28:25 (14:12)

Prijedor, dvorana “Mladosti”, gledatelja 400.
Suci: Darko Džeba i Andrej Kolobara (Mostar).
Nadzornik: Damir Sobo (Banja Luka).
Isključenja: Prijedor  6 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Prijedor 2/2, Izviđač 1/1.

RK Prijedor: Babić (8 obrana), Ćutura (4 obrane), Škorić 4, D. Unčanin 3, A. Miljuš, Davidović, Kragulj, Balaban, Daničić, Kaurin 1, Mandić 7, Prole 5, Blagojević 1, Trkulja, Šatara, Radaković 7/2. Trener: Bojan Unčanin.
HRK Izviđač: Prskalo (7 obrana), D. Šarac (12 obrana), Mucić, Miličević 4, Ereš 6, Miletić, Zeljić 6, A. Pavlak, Bošnjak, Hrstić, Vidović 3, Jarak 1, Boras 3/1, I. Šarac, M. Pavlak, Džolić 2. Trener: Dario Mikulić.

Kod Izviđača treba Izdvojiti vratarski dvojac Damjana Šarca i Marija Prskala koji je skupio ukupn 19 obrana. Josip Ereš i Nenad Zeljić bili su najefikasniji sa po 6 postignutih golova. Prijedorčane do pobjede doveli su Mandić i Radaković koji su postigli po 7 pogodaka, a Dejan Prole pridodao je šest.

alt
Sljedećeg vikenda slijedi pauza u Premijer ligi zbog priprema reprezentacije, a za 15-dana Izviđač će, u sklopu 8. kola, na svom parketu, odmjeriti snage sa Konjuhom iz Živinica.

izvidjac.com
Rukometašice poražene u Mostaru
Rukometašice Izviđača u petom kolu ženske rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine gostovale su u Mostaru kod Lokomotive. Poražene su rezultatom 34:21 te s jednom pobjedom u pet kola zauzimaju posljednje mjesto na ljestvici.