Hajduk konačno slomio Istru: ‘Bijeli’ ponovno ispred Dinama!

Hajduk je na Poljudu pobijedio Istru 2:0 u 16. kolu Prve HNL…

Pozdrav Bencuna i suigrača Torcidi (Foto: Ivana Ivanović/PIXSELL)

Hajduk je konačno pobijedio Istru, zasluženo je slavio s 2:0. „Bijeli“ su od prve minute krenuli po pogodak, a ofenzivan pristup isplatio im se već u 13.minuti. Nakon pasa Sušića, Kouassi je probio po lijevoj strani, odigrao povratnu, a Pašalić klizećim startom šalje loptu u mrežu.

Hajduk je nastavio s napadačkom igrom, „bijeli“ su tražili drugi pogodak kako bi riješili utakmicu, a dočekali su ga u 37. minuti. Sušić je proigraoJozinovića, ovaj prolazi po lijevoj strani i pravovremeno upošljavaKouassija, koji se okreće i odmjerenim udarcem pogađa mrežu gostiju.

Do kraja utakmice Hajduk je sigurno kontrolirao igru i bez previše problema priveo utakmicu kraju. Hajduk je upisao desetu pobjedu u sezoni, a s tri nova boda pretekao je Dinamo, kojeg sutra očekuje dvoboj sa Slaven Belupom.

Tijek utakmice: Hajduk – Istra 2:0

90′ Kraj utakmice. Hajduk je pobijedio 2:0.

37′ GOOOOL!!! Kouassi je povisio na 2:0. Jozinović je asistent.

13′ GOOOOL!!! Hajduk je poveo golom Pašalića. Kouassi je probio po lijevoj strani, odigrao povratnu, a Pašalić šalje loptu u mrežu iz klizećeg starta.

1′ Utakmica je počela.

Na Poljud stiže za Hajduk iznimno neugodna Istra. „Bijeli“ nisu pobijedili Istru u posljednjih pet međusobnih ligaških ogleda, a Istra je u tom razdoblju zabilježila čak tri pobjede.

Sastavi:

Hajduk: Kalinić – Nižić, Maloča, Milović – Vršajević, Sušić, Bradarić, Pašalić, Jozinović – Kouassi, Maglica

Istra: Ježina – Obšivač, Čagalj, Pilipović, Woon – Blagojević, Budicin – Sačer, Jo, Franjić – Radonjić