Izviđač slavio u neizvjesnoj utakmici

izvidjac copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Za razliku od prethodne tri domaće utakmice, utakmica 8. kola Premijer lige između Izviđača i Konjuha bila je zanimljiva i rezultatski neizvjesna do samoga njenog kraja. Petstotinjak gledatelja, koliko se okupilo u Gradskoj športskoj dvorani, moglo je uživati u pravoj prvenstvenoj i borbenoj utakmici, utakmici punoj preokreta i dobrih akcija.

U prvih desetak minuta ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, da bi Izviđač prvi put došao do prednosti od dva pogotka u 13. minuti. S prednošću Izviđača od dva pogotka odlazi se na odmor, mada je prednost Izviđača najčešće iznosila tri pogotka, a i Miličević nije iskoristio sedmerac u posljednjoj sekundi prvog dijela.

U drugom poluvremenu „Skauti“ kreću silovito. U prvih deset minuta nastavka, serijom 7:2, Izviđač stiže do „plus sedam“. U 40. minuti bilo je 23:16, a u 46. 26:19. Međutim, sljedećih 7-8 minuta, domaći ne uspijevaju postići pogodak, a igrači Konjuha pogađaju iz svih pozicija tako da u 53. minuti stižu na samo gol zaostatka. Golovima Josipa Ereša i Ante Borasa „Skauti“ stižu do prednosti od tri pogotka, što im donosi pobijedu i tri nova boda.

U momčadi Izviđača najefikasniji su bili Nenad Zeljić sa osam, te Ante Boras sa sedam i Ivan Miličević sa šest postignuti pogodaka. U ekipi Konjuha prava enigma za obranu Izviđača bili su Gafar Hađiomerović koji je postigao deset pogodaka, te Nermin Smajić koji se je sedam puta upisao u listu strijelaca.

Premijer liga BiH – 8. kolo.

Ljubuški, 09.11.2013. u 19 sati.

HRK Izviđač – RK Konjuh 30:29 (16:14).

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 500.

Suci: Vladimir Križanec i Zoran Petrović (Banja Luka).

Nadzornik: Hamid Džandžanović (Sarajevo).

HRK Izviđač: D. Šarac (6 obrana), Mucić, Miličević 6/2, Ereš 3, Miletić, Zeljić 8, Mandić, Bošnjak, Hrstić 3, Vidović 1, Jarak, Boras 7/1, I. Šarac, Pavalak, Grbavac, Džolić 2.

Trener: Dario Mikulić.

RK Konjuh: Omerović (6 obrana), Suljanović (6 obrane), Husić 1, Memić, Brkić 4, Alijagić, Zildžić 1, Krečković 2, Pejkušić, Smajić 7, Tufekčić  4, Suljanović, Bukvić, Šarić, Hadžiomerović 10.

Trener: Emir Junuzović.

Isključenja: Izviđač  2 minuta, Konjuh 6 minuta.

Sedmerci: Izviđač 7/3, Konjuh 6/6.