Hrvatska propustila pobjedu na Islandu, odluka pada u Zagrebu!

Island i Hrvatska odigrali su u Reykjaviku neodlučeno 0-0 u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu…

Ivan Perišić (Foto: Igor Kralj/PIXSELL)
Ivan Perišić (Foto: Igor Kralj/PIXSELL)Pranjić i Ćorluka protiv Islanda (Foto: AFP)Luka Modrić, Island - Hrvatska (Foto: AFP)Vedran Ćorluka (Foto: AFP)

Hrvatska je propustila veliku priliku za pobjedu na Islandu. Kovačevi izabranici bili su gotovo cijelo drugo poluvrijeme s igračem više, ali nisu uspjeli postići pogodak.

>> Kovač nije zadovoljan, ali…: ‘Izborit ćemo Brazil pred našim navijačima!’

>> Zašto toliko straha: Pa nije Island Brazil s Ronaldom i Ronaldinhom!

U 50. je minuti, naime, Ivan Rakitić sjajno proigrao imenjaka Perišića kojeg je kao posljednji igrač obrane srušio Olafur Skulason. Španjolski sudacUndiano Mallenco nije dvojio i domaćem je veznjaku pokazao izravni crveni karton.

Vatreni su oprezno otvorili utakmicu, vjerojatno još pod utjecajem loših rezultata s kraja kvalifikacija te su sve do isključenja bili nedovoljno odvažni u napadačkim akcijama. Nije to bila predstava za pamćenje, iako se moglo iščitati da je Hrvatska kvalitetnija reprezentacija od Islanda.

Novi hrvatski izbornik Niko Kovač započeo je utakmicu s povratnikom Danijelom Pranjićem na lijevoj strani obrambene linije i Ivom Iličevićem na desnom krilu. Rakitić je igrao uz Luku Modrića na poziciji defenzivnog veznjaka, dok je Eduardo bio iza jedinog napadača Marija Mandžukića.